به دنبال اصلاح بنیادین در حوزه ساختمان هستیم

آیین‌نامه كنترل ساختمان بیش از ۶ ماه است كه در امور زیربنایی دولت در حال بررسی است تا مهندسان پاسخگویی روشنی در برابر صاحب‌‌كار و مسئولیت طراحی و اجرا داشته باشند.
 وزیر راه و شهرسازی با تاكید برآنكه وزارت راه وشهرسازی در پی اصلاح بنیادین در حوزه ساختمان است گفت: آیین‌نامه كنترل ساختمان بیش از ۶ ماه است كه در امور زیربنایی دولت در حال بررسی است تا مهندسان پاسخگویی روشنی در برابر صاحب‌‌كار و مسئولیت طراحی و اجرا داشته باشند.
عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی صبح امروز پنجشنبه ۱۹ اسفندماه در حاشیه بازدید از برگزاری آزمون ورود به حرفه صلاحیت مهندسان در پردیس دانشكده هنرهای زیبا در گفتگو با خبرنگاران اهداف برگزاری آزمون و اثراتی كه برگزاری آزمون‌های حرفه‌ای مهندسی در افزایش كمی و كیفی ساخت و ساز و پروژه‌های عمرانی دارد را تشریح كرد.
آخوندی گفت: مردم عزیز می‌دانند كه بزرگ‌ترین سازمان حرفه‌ای ایران سازمان نظام مهندسی ساختمان است و فارغ‌التحصیلان این رشته پس از آنكه از دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شوند برای آنكه بتوانند ورود به حرفه پیدا كنند باید از روابط، مقررات و همچنین مسائل حقوقی و مسئولیت‌هایی كه در ارتباط با شهرداری، دولت یا كارفرمایان خود دارند آشنا شوند.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: فارغ‌التحصیلان دانشگاهی رشته‌های مهندسی باید حتما آزمون حرفه‌ای بدهند تا مطمئن شویم كه می‌توانند در كار حرفه‌ای یك كار نهایی و كامل را به مردم و جامعه ارائه كنند به همین دلیل نیز همه‌ساله آزمون‌های حرفه‌ای مهندسی برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینكه ۱۳۰ هزار مهندس در آزمون ورود به صلاحیت حرفه‌ای شركت كرده‌اند گفت: تنها ۲۴ هزار نفر در تهران شركت كردند و در تمامی استان‌های كشور این آزمون در ۵ رشته مهندسی ساختمان و در ۱۱ گرایش در حال برگزاری است.

 

ادامه مطلب....